ساده ترین روش تقویت اراده ! ۲۱ روز تا ترک عادت های بد

261
آیا به دنبال روش تقویت اراده ای هستید که ساده و سریع به نتیجه مطلوب برسید؟
تا به حال قصد ترک عادت های بد خود را داشته اید؟ آیا در ترک عادات بد خود موفق بوده اید؟
دلیل عدم موفقیت شما چه بوده است؟ آیا اراده قوی و لازم را برای ترک عادت های بدتان نداشته اید؟
در این ویدیو از فرافکر سریع ترین، ساده ترین و مطمئن ترین روش تقویت اراده را خواهید آموخت.

دقت کرده اید وقتی در انجام کاری موفق نمیشوید، بر اراده شما در انجام کارهای دیگر هم تأثیر میگذارد؟ و در اثر آن، اراده شما در سایر کارها هم کم می شود؟
در چنین شرایطی ما به دنبال یک روش تقویت اراده خواهیم بود. زیرا می خواهیم اراده از دست رفته را در کمترین زمان باز گردانیم. ما می خواهیم که بتوانیم با اراده قوی، به فعالیت ها و زندگی خود ادامه دهیم.

اولین قدم برای تقویت اراده، این است که مغز خود را بشناسیم.
مغز انسان از ۲ مدار اصلی تشکیل شده است:

۱- مدار پاداش
وظیفه مدار پاداش چیست؟
این مدار، وقتی کاری انجام می دهیم که برای ما لذتبخش است، دوپامین ترشح می کند. دوپامین ماده ای اعتیادآور است و ما را به تکرار همان کار ترغیب میکند.
معمولاً فعالیت این مدار، مانع ترک عادت های بد ما می شود.

۲- مدار پری فرونتال یا اراده
وظیفه این مدار چیست؟
مدار اراده، انسان را از انجام کارهایی که صرفاً یک لذت آنی و لحظه ای دارد، باز می دارد. یعنی باعث می شود کاری را که در آینده نتیجه مثبتی برای ما ندارد، انجام ندهیم.
در صورتی که این مدار بزرگ باشد، می تواند در ترک عادت های بد به ما کمک کند.

به عنوان مثال:
فردی را فرض کنید که می خواهد عادت پرخوری را ترک کند. او بارها برای ترک عادت بد خود تلاش کرده ولی هربار ناموفق بوده! چرا؟
چون مدار پاداش مغزش بزرگتر از مدار اراده است. مدار پاداش او را به پرخوری تشویق می کند. مدار اراده او کوچک است و او نمی تواند از این عادت رهایی یابد.

آخرین قدم در روش تقویت اراده
دیدیم که وقتی مدار اراده کوچک باشد، ترک عادت های بد ما دشوار و حتی ناممکن خواهد بود. بنابراین، گام نهایی در این روش تقویت اراده ، بزرگ کردن مدار اراده است.

نکته طلایی

ما نباید برای پرورش مدار اراده خود، از همان راهی وارد شویم که عادت های بد ما هستند. زیرا دوباره مدار پاداش مانع ما خواهد شد. یعنی چه؟
نباید اراده خود را در راه ترک عادت های بد خود افزایش دهیم! مثلاً اگر عادت پرخوری داریم، برای تقویت اراده، نباید شروع کنیم به کم خوردن! چون دوباره شکست می خوریم. بلکه باید با تکرار یک رفتار مثبت دیگر مثل سحرخیزی، اراده خود را تقویت کنیم.

در این روش تقویت اراده گفته می شود: در مدت حداقل ۳ هفته، هرروز رفتار مثبتی را که برخلاف عادت بد شما نیست، انجام دهید. در واقع شما در این ۲۱ روز با ایجاد عادتی مثبت، مدار اراده خود را گسترش می دهید. پس از اینکه مدار اراده تان را بزرگتر کنید، هرزمان در راه ترک عادت های بد خود شکست بخورید، تسلیم نمی شوید. در نتیجه اراده لازم برای تکرار آن راه برای ترک عادت بدتان را دارید.
http://farafekr.com/videos/
farafekr
farafekr 0 دنبال کننده