گذری بر ورکشاپ اول بازی پوش 3

341
قسمت اول:
در جلسه ی اول این ورکشاپ که تقریبا یک ساعت و نیم بود ، بچه ها برای اولین بار با چاپ روی پارچه آشنا شدند. به هر کدوم از بچه ها تی شرت های یکسانی داده شد و آموزش چاپ رو با بچه ها از تکنیک های خیلی ساده ی استفاده از مهر ها با شکل های مختلف و دیدن اثر اونها روی پارچه ، نقاشی روی پارچه و چگونگی حرکت قلمو و کنترل رنگ روی پارچه شروع کردیم.
قسمت دوم:
موضوع هایی که بچه ها برای کارشون انتخاب میکردن کاملا به سلیقه ی خودشون بود و در این مورد ذهن بچه ها رو آزاد گذاشتیم تا هر جور مایل هستن اولین تجربه ی خودشون رو از چاپ روی پارچه داشته باشن. به اون ها رنگ های یکسانی دادیم و اون ها شروع به ساخت رنگ متناسب با طرح های انتخابی خودشون کردند.
قسمت سوم:
هدف ما در این قسمت آموزش رنگها، رنگهای اصلی، مکمل، و ترکیب رنگ به بچه ها بود.
قسمت چهارم:
اون ها مهر ها رو هم به سلیقه ی خودشون انتخاب کردن و ما به اون ها تکنیک استفاده از مهرها و چگونگی رنگ گذاری صحیح روی مهر رو آموزش دادیم و در اینجا بچه ها کنترل رنگ رو یاد گرفتند.
قسمت پنجم:
بچه ها از تکنیک های مختلف کلاژ و چسباندن برچسب های مختلف استفاده کردند و همچنین اثر دست های رنگیشون روی پارچه.
قسمت ششم:
در این ورکشاپ بچه ها کاملا در انتخاب موضوع و رنگ و مهر آزاد بودن چون هدف خلاقیت بچه ها بود و تنها تکنیک آموزش داده شد. هدف اصلی گروه ما از این آموزش ها بالا بردن مهارت های بصری و ایجاد ارتباط بین ذهن و دست بچه هاست تا بتونن هرآنچه که تصور میکنند رو روی کاغذ یا پارچه یا هر متریال دیگه ای پیاده کنند.
قسمت هفتم:
در پایان وقتی که کار چاپ تموم شد و بچه ها تی شرت هاشون رو که حاصل دست و هنر خودشون بود به تن کردند خیلی خوشحال بودن. وقتی که بچه ها لباس هایی رو میپوشن که به وسیله ی خودشون نقاشی و تزیین شده و دائم اون رو توی تن خودشون میبینن بهشون یادآوری میشه که چقدر توانا هستن و می تونن هرکاری رو که میخوان و بهش فکر میکنن انجام بدن و این اعتماد به نفس جسارت و خلاقیت بچه ها رو فوق العاده بالا میبره.
قسمت هشتم:
میتونید مارو در ویدیوهای دیگه دنبال کنید.
ممنون از تماشای ما، گروه بازی پوش
bazipoosh
bazipoosh 0 دنبال کننده