رییس جمهور چین از همه اقوام چین خواست در فقرزدایی از کشور مشارکت کنند

327
شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین روز دوشنبه 19 خرداد ( 8 ژوئن) از نینگ شیا بازدید کرد. در مجتمع مسکونی جین هوا یوان بخش لی تونگ شهر ووجونگ، شی جین‌پینگ در دیدارش با ساکنان گفت: "همه ما بخشی از خانواده بزرگ ملت چین هستیم. در جریان رها شدن از فقر، ایجاد جامعه‌ای با رفاه نسبی و تحقق مدرنیزاسیون، هیچ قومی نباید در این مجموعه غایب باشد، ما باید دست به دست هم به جلو حرکت کنیم؛ چرا که این امر نشانگر تمدن پنج هزار ساله و برتری نظام سوسیالیستی ویژه چین است."
در این اثنا، مژگان بهمنش، خبرنگار ایرانی در رادیو و تلویزیون مرکزی چین که حدود صد برنامه با عنوان «نگاه من به چین» تولید و کتاب های

«پوست انداختن اژدها» و «زنی با کفش های نیلوفری» را نیز منتشر کرده است، به همین منطقه ناحیه خودمختار هویی نینگ شیا سفر کرد و با اقدامات فقرزدایی منطقه شی های گو آشنا شد. فعالیت های مربوط فقرزدایی او را واقعا شگفت زده کرد. چرا که زمانی اداره توسعه غلات چین این منطقه را به سبب کمبود آب و نامناسب بودن شرایط زندگی، یکی از فقیرترین مناطق جهان معرفی کرده بود.

آب زلال و کوه سبز، کوه طلا و نقره است! او در این جا شاهد بود که مردم با تلاش خود به زندگی بهتر رسیده اند و با مشاهده این همه تلاش، به خوبی مفهوم ضرب المثل چینی را دریافت که می گوید، "انسان می تواند طبیعت را فتح کند".
mahdi zalzade
mahdi zalzade 0 دنبال کننده