پرورش سوسک دوبیا در خانه برای تغذیه ماهی - پرنده- خزنده (کارآفرینی)

153
سوسک دوبیا (Dubia Roaches) که با نام (Blaptica dubia) یا لاپتیکا دوبی هم گفته می شود که یک سوسک خال خالی به رنگ قهوهای روشن تا پرتقالی است که آن را سوسک چوبی آرژانتینی هم می گویند که یک نوع سوسک متوسط است و می تواند تا 40-45 میلی متر (1.6-1.8 اینچ) رشد کند.
شرح

آنها از نظر جنسی دو شکل هستند. جنس نر بالغ بالهای بلند که بدن خود را پوشانده است ، در حالی که ماده های فقط شاخه های کوچک بال دارند - تگمینا (جلو) از آنها تقریباً یک چهارم طول بدن آنها است. الگوسازی که گاهی اوقات فقط در نور شدید قابل مشاهده است. رنگ آنها با محیط و رژیم غذایی از یک کلنی با دیگری متفاوت است.

سوسک Dubia در آمریکای مرکزی و جنوبی یافت می شود ، از کاستاریکا آغاز می شود. گویان در فرانسه و برزیل تا آرژانتین هم یافت می شوند. نمونه های دیگر در برزیل ، آرژانتین ، و اروگوئه یافت شده است.

نه بزرگسالان و نه نوجوانان نمی توانند از سطوح صاف و عمودی صعود کنند ، زیرا آنها دارای آرولیوم توسعه یافته نیستند. دامنه دمای ایده آل آنها 24 تا 35 درجه سانتیگراد است.سوسک دوبیا یک ماده مغذی است که میوه ها و غلات را ترجیح می دهد ، از منابع پروتئینی زیاد (مانند گوشت یا فضولات حیوانات دیگر) دوری می کند (اما هنوز هم از آنها می خورد). آنها به خصوص مواد گیاهی نیمه شیرین را دوست دارند.

خوراک مناسب برای پرورش سوسک های دوبیا شامل: هویج ، انواع میوه های گرمسیری (انبه و پاپایا) ، سیب ، آووکادو ، موز ، گیلاس ، گلابی ، پرتقال ، توت فرنگی ، ذرت تازه ، گوجه فرنگی (برخی افراد علاقه ای به گوجه فرنگی ندارند در حالی که دیگر سوسک ها به راحتی آن را می خورند) ، و کاهو - بسیاری از سبزیجات برگ دار دیگر از جمله گیاهان تغذیه می کنند و از تمام غذاهای خشک گربه ای / سگ ، غذای ماهی ، گلوله های جوندگان ، کنجاله تاج دار و غذای اژدهای ریش دار نیز می توان برای تکمیل رژیم غذایی آنها استفاده کرد. آنها همچنین سبوس گندم و محصولات غذایی مبتنی بر میکروب مانند نان های مختلف ، غلات صبحانه غیر شیرین (مانند Cheerios یا Special K) و حتی ماکارونی نرم را نیز خواهند خورد ، اگرچه چنین رژیم هایی باید با پوشش گیاهی خوراکی و نوعی میوه تقویت شوند که آب کافی نیز در خود داشته باشند.

تولید مثل:

دوبیا یک گونه تخم گذار است ، به طور کلی جوان به دنیا می آورد و بارداری در یک دت زمان 48-64 روز در یک محیط 26 درجه سانتیگراد (78.8 درجه فارنهایت) با دوره های متناوب 12 ساعته نور و تاریک به طول انجامید. [11] اوهتا (کپسول تخم مرغ) را که حدود 20 تا 35 تخم را در خود نگه می دارد ، حمل می کند تا زمانی که آماده جوجه ریزی شوند ، یا ممکن است در شرایط استرس زودتر آن را بیندازید.بزرگسالان تا 2 سال عمر می کنند ، ماده ها کمی بیشتر از مردان. نرخ رشد و تولید مثل به شرایط محیطی ، در دمای بهینه 25 تا 30 درجه سانتیگراد و بالاتر از 60٪ رطوبت نسبی حساس هستند.

حشره خوراکی :

سوسک دوبیا به خصوص در میان علاقه مندان و صاحبان رتیل ، دوزیستان و خزندگان به یک حشره تغذیه کننده محبوب تبدیل شده است. نگهداری یا پرورش حشره به دلیل ناتوانی در پرش یا صعود از سطوح صاف ، حرکت نسبتاً آهسته و نادر بودن پرواز آسان تر می شود.

آنها برخلاف جیرجیرک ها نیز ساکت و آرام هستند و نیازهای محیطی گرمسیری احتمال استقرار فراریان را در آب و هوای سردتر و خشک تر کاهش می دهد. آنها می تواند باعث واکنشهای آلرژیک در انسان شود ، اگرچه در مقایسه با بسیاری از سوسک ها بوی نسبتاً کمی تولید می کنند.
oldsnake14
oldsnake14 0 دنبال کننده