راه هایی برای تغذیه مناسبتر کسانی که بعد از ابتلا به کروناویروس درمان شده اند

297
دوستان عزیز، بازهم با پاسخ هایی به سوالات شما در خدمتتان هستم.

در حال حاضر تعداد زیادی از مبتلایان کروناویروس از بیمارستان مرخص شده اند، بنابراین رژیم غذایی در دوره نقاهت برای آن ها بسیار مهم است، امروز روش هایی را برای تقویت تغذیه مناسب برای این گروه از افراد با شما به اشتراک می گذارم.

برای افرادی که در دوره نقاهت بیماری کرونا قرار دارند، اول باید رژیم غذایی روزانه قبلی را بهبود بخشید که با افزایش تنوع غذاها، مصونیت بدن تقویت یابد. مثلا می توانیم بیشتر محصولات لبنی حاوی پروبیوتیک را انتخاب کنیم و بر انواع غذاهای اصلی بیفزاییم، به ویژه میزان مواد غذایی مثل سیب زمینی را افزایش دهیم. هنگام پخت و پز هم می توانید از روغن زیتون و روغن بذر کتان به جای روغن سویا استفاده کنید.

به غیر از خوراک معمولی، می توانیم قدرت سیستم ایمنی بدن خود را با مواد مغذی افزایش دهیم. این مواد مغذی شامل مواد معدنی، پروتئين و ویتامین هااست که می توان از روغن خوراکی، تخم مرغ، شیر، سویا و غیره پیدا شود

باید اشاره کنم که برخی بیماران سالمند در دوران نقاهت، به خطر هضم ضعیف پروتئین، ممکن است با ناراحتی معده رو به رو شوند، این افراد می توانند هر روز 10 تا 20 گرم پودر پروتئین آب پنیر مصرف کنند تا پروتئین بدنشان تامین شود. اما این 10 تا 20 گرم میزان ثابت نیست و می تواند با توجه به قد و وزن افراد تغییر کند.

امیدوارم پاسخ های ما به شما کمک کند، ما همگی امیدواریم هرچه زودتر باهم بر این ویروس پیروز شویم.
1 سال پیش
# چین
mahdi zalzade
mahdi zalzade 0 دنبال کننده