چرا انگیزه کم میشه؟ انگیزه، موتور حرکت ما به سوی اهداف! - فرافکر

254
چرا انگیزه خود را از دست می دهیم و نسبت به اهدافمان سرد می شویم؟ با اینکه اولین بار که هدفی در ذهن ما ایجاد می شود، اشتیاق زیادی برای رسیدن به آن داریم!!

اصلاً انگیزه داشتن چه اهمیتی دارد؟
موتور حرکت ما به سوی اهدافمان، عاملی به نام انگیزه است. که مانند یک ژنراتور عمل می کند تا نیروی لازم برای تلاش کردن و حرکت ما به سوی اهداف مان را ایجاد کند.زیرا ما برای اینکه بتوانیم به اهدافمان برسیم، نیاز داریم که به سمتش حرکت کنیم.
بنابراین بدون وجود انگیزه، هرگز به هدفی نخواهیم رسید!

رابطه انگیزه با زمان
جالب است بدانید! این یک اصل روانشناسی است: هر چه قدر انگیزه شما برای رسیدن به یک هدف بیشتر باشد،به زمان کمتری برای دستیابی به آن هدف نیاز دارید.
ولی اگر اشتیاق شما برای دستیابی به هدفتان کم باشد، مدتی خیلی زیادی طول می کشد تا به آن برسید!
بنابراین اگر برای رسیدن به هدفی زمان کمی در اختیار دارید، باید بسیار باانگیزه زیادی باشید. اهداف کوتاه مدت نیز از این دسته هستند. مثل موفقیت در یک مسابقه ی ورزشی که آخر این ماه برگزار می شود.

امّا مشکل من این جاست که نمی دانم چرا بی انگیزه هستم؟
اول که این هدف را داشتم، چنان اشتیاقی داشتم که فکر می کردم تمام قله های موفقیت را فتح می کنم!! ولی نمی دانم چطور یک دفعه نسبت به هدفم سرد و ناامید شدم؟!

برای خواندن مقاله ی «چطور ایجاد انگیزه کنیم؟ راه های افزایش انگیزه چیست؟» کلیک کنید

دلیل سرد شدن آدمها نسبت به اهدافشان چیست؟
ما انسان ها در ۲ حالت انگیزه خود را از دست می دهیم:

حالت اول: زمانی که احساس می کنیم، هدف ما به اندازه ای که فکر می کردیم، باارزش و بزرگ نیست!

حالت دوم: زمانی که ما احساس می کنیم که فاصله ما تا هدف مان به قدری زیاد است که به این زودی، به آن نخواهیم رسید. بنابراین امیدمان را از دست می دهیم و نسبت به هدفی که داشتیم، سرد می شویم.
http://farafekr.com/videos/
farafekr
farafekr 0 دنبال کننده