مشخصات فنی استوانه ترافیکی-ایمن ترافیک کالا

175
محصولات دسته جداکننده ترافیکی که بیشتر به منظور تعیین مسیر و هدایت رانندگان به مسیرهای مختلف مورد استفاده قرار می­گیرند، جز مهم­ترین تجهیزات ترافیکی به شمار می ­آیند. چرا که یکی از دلایل عمده وقوع حوادث ناگوار انحراف رانندگان از مسیر است که به راحتی با تجهیز کردن خیابان ­ها، کوچه­ ها و جاده­ ها می ­توان سبب بالا رفتن سطح ایمنی شهری و برون­ شهری شد. از نمونه­ های پرکاربرد جداکننده ترافیکی می­توان به استوانه ترافیکی و کله قندی اشاره نمود.

استوانه ترافیکی یا همان استوانه ترافیکی باتومی با توجه به انواع مختلفی که دارند نظیر استوانه ترافیکی فلزی و یا استوانه ترافیکی استیل و استوانه ترافیکی شب ­نما کاربردهای متفاوتی نیز دارند. به طور مثال از استوانه ترافیکی فلزی بدلیل مقاومت بالا و جنس سخت بیشتر برای حفظ امنیت ساختمان­ ها و یا مغازه­ هایی که دارای اموال ارزشمند هستند و در کنار خیابان­ ها واقع شدند استفاده می­شود تا از تصادفاتی که به عمد و با هدف تخریب صورت می­گیرد جلوگیری کند.

انواع استوانه ترافیکی:
نمونه­ای از استوانه ترافیکی پلی­اورتان همانطور که در بالا به آن اشاره شد، استوانه ترافیکی شب­ نما است که بیشتر به منظور کنترل سرعت خودروها، مشخص کردن مسیرهای مختلف، جلوگیری از پارک خودروها در مکان­های پارک ممنوع و یا جلوگیری از برخورد خودروها با گاردریل استفاده می­شود. همچنین استفاده از استوانه ترافیکی باعث می­شود تا رانندگان خودروها در شب به راحتی بتوانند مسیر را تشخیص دهند و از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود. از دیگر کاربردهای استوانه­ های ترافیکی می­توان به استفاده در کناره­های مسیر، خروجی­های بزرگراه، مجراهای آب، محدوده با خطر ضربه شدید، مسدود کردن راه، پیچ­ ها، پل­ه ای ورودی ساختمان­ ها، تقسیم ­کننده خطوط ترافیکی در یک مسیر، محور میانی معابر دوطرفه که انحراف به چپ یا گردش ممنوع می­باشد و سایر موارد مشابه اشاره نمود.
https://imentraffic.ir/